Mini Zen sodas su žibintu - švaros indu ir statulėle

Nauja prekė

Mini Zen sodas su žibintu- švaros indu ir statulėle

Smulkiau

Dėmesio: Paskutinė prekė atsargose!

Pirkdami šią prekę galite gauti iki 4 premijos taškų. Jūsų krepšelis bus 4 premijos taškų kurį(-uos) galite konvertuoti į nuolaidų kuponą už 0,80€.


40,00€

Apie prekę

Mini Zen sodas su žibintu- švaros indu ir statulėle

 Komplektas yra išskirtinai surinktas Jums ir parduodamas tik pas mus. Jį sudaro:

1 vnt. juodas lakuotas padėklas sodui (30 x 12 cm), kojelių dydis 8 cm., jas  galima nuimti

1 vnt. mini grėbliukų (smėlio išlyginimui, bangavimui, linijoms, apskritimams, raštams)

Akmenukai, kriauklytės

1 vnt. Akmeninis žibintas su švaros indu (jap. tsukubai), simbolizuojantis nušvitimą ir skirtas apsiplovimo ritualui (4.5 x 4 x 2 cm.)

1 vnt. zen statulėlė Kikazaru* – ji užsidengusi savo ausis ir reiškia "nieko blogo negirdžiu" (atspindi garsiąsias Rytuose "Tris Beždžiones" - nieko nematau, nekalbu ir negirdžiu.) (3.5 x 3 cm.)

Baltas smėlis

Kartoninė dovanų dėžė

Šis mažas Zen sodas padės atrasti ramybę, sumažinti stresą, nusiraminti ir medituoti kasdien sukuriant naujas kompozicijas ir "bangas" baltam smėlyje. Be to, tai  - unikali ir graži dekoracija. 
Karesansui (枯山水 – sausas/kalnas/vanduo) yra japoniški sausieji akmenų, arba sauso peizažo sodai, dar vadinami Zen* sodais.  Tokių minimalistinių sodų pagrindiniai elementai yra akmenys ir žvirgždas/smėlis. Akmenys simbolizuoja salas, kalnus, gyvūnus, žmones. Smėlis, ar žvirgždas - vandenį (vandenyną, jūrą,  ežerą, upę). Iš jo yra formuojami įvairūs bangų raštai, kurie atspindi vandens tekėjimą, raibuliavimą, ar bangavimą. 
Japonijoje pirmieji karesansui sodai buvo sukurti XIV a. Zen budizmo šventyklose. Dzenas (arba Zen) yra budistinė meditavimo ir dvasinio pažinimo sistema, išsiskirianti visiškai budriu šio mirksnio suvokimu, savaimingu veikimu, grįstu tikrosios prigimties pažinimu, ir atsisakymu nuo egocentriško, vertinančio mąstymo.  Pirmuosius zen sodus kūrė vienuoliai ir jų paskirtis – meditacija, atsipalaidavimas ir nušvitimas. 

Japonijoje “Trys išmintingos beždžionės“ (jap. 三 猿, sanzaru) simbolizuoja budizmo idėją nedaryti blogio, atsiriboti nuo netiesos. Manoma, kad trys šventos beždžionės yra mėlyno veido dievybės Shomen-Kongo (青 面 金剛), saugančios žmones nuo dvasių, demonų ir ligų, palydovės. „Jei nematau blogio, negirdžiu apie blogį ir nieko apie jį nesakau, tada esu apsaugotas nuo jo“. Jei žmogus laikosi beždžionių vaizduojamų principų, jis yra nepažeidžiamas. „Nežiūrėkite į tai, kas prieštarauja taisyklėms, neklausykite to, kas yra bjauru, nesakykite to, kas kitiems yra bjauru“, - Konfucijus, „Pokalbiai ir nuosprendžiai“ (Lun Yu).

Trijų beždžionių vardai yra Midzaru (jap. 見猿, mizaru), Kikadzaru (jap. 聞か猿, kikazaru) ir Ivadzaru (jap. 言わ猿, iwazaru). Midzaru yra užsidengusi savo akis, Kikazaru – savo ausis, o Ivazaru – savo burną. Japonų veiksmažodžio priesaga „-zaru“ suteikia neigiamą prasmę ir skamba labai panašiai kaip jap. „beždžionė” - „saru“ (猿).

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: