Raku keramikos arbatos indai "Turkis"

Nauja prekė

Beatričės Kelerienės raku keramikos arbatos indai "Turkis"

Smulkiau

Pirkdami šią prekę galite gauti iki 11 premijos taškų. Jūsų krepšelis bus 11 premijos taškų kurį(-uos) galite konvertuoti į nuolaidų kuponą už 2,20€.


65,00€

Apie prekę

Beatričės Kelerienės raku keramikos arbatos indai "Turkis"

Dydis: 14 cm. (skersmuo) x 7.8 cm.

Spalva: Balta su mėlynai žalia (turkio spalva)

Variantai (nepamirškite pasirinkti norimą variantą):

1 variantas arbatos indo sienelės platesnės, dažniausiai toks indas naudojamas arbatos ceremonijų metu šiltuoju sezono metu;
2 variantas arbatos indo sienelės siauresnės, dažniausiai toks indas naudojamas arbatos ceremonijų metu šaltuoju sezono metu;
3 variantas - dviejų arbatos indų komplektas.

Japonijoje sakoma, kad pati geriausia ir skaniausia arbata suplakama raku keramikos inde. Rakù (楽 raku (džiaugtis, atsipalaiduoti; paprastas, lengvas; muzika) - 焼 yaki (dirbinys)) - japonų keramikos rūšis. Dirbiniai lipdomi ir žiedžiami iš neriebaus molio ir degami įkaitusiose raku krosnyse. Karšti, įkaitę iki raudonumo dirbiniai traukiami iš krosnies ir metami į pjuvenas arba kitokias organines medžiagas – vyksta redukcija, po to dirbiniai merkiami į vandenį, kad suskilinėtų. Dirbinių paviršius paprastai paliekamas neapdirbtas, tačiau vietomis gali būti poliruojamas. Arbatos gėrimo ceremonijos indai pasižymi paprastomis, archajiškomis formomis, atsitiktiniais nutekėjimais, įtrūkiais. Jų plastika susijusi su dzenbudizmo estetika, kurioje vertinama dirbinių paprastumas, subtilumas, saikas, pagarbus požiūris į medžiagą. (Šaltinis:https://www.vle.lt/straipsnis/raku/ )


* Japonų arbatos ceremonijų metu naudojamas indas gerti Matcha ceremoninei arbatai pagarbiai vadinamas Chawan / čavanas (茶碗; "arbatos indas"). Jų yra įvairių rūšių ir formų, o naudojimas priklauso nuo sezono, progos ir aplinkybių. 

Atsiimant šią prekę iš Japonų kultūros namų (Japanese.lt, Kosciuškos 26, Vilniuje), taikoma 10 Eur. nuolaida. Perkant įveskite nuolaidos kodą minus10.


Beatričė Kelerienė – Lietuvos keramikė. Nuo 2003 metų studijavo ir tyrė tradicinę keramiką ir keramikos degimo krosnių technologijas Japonijoje,- seniausias keramikos tradicijas turinčiuose miestuose Tanba, Shigaraki, Echizen, Tokoname, Seto, Thajimi, Kutani, Hagi, Mino, Bizen. Gilino savo žinias Gvatemaloje, Korėjoje, Dominykoje, Meksikoje. Nuo 2014 dvejus metus Beatričė pati įrenginėjo Karmazinų Keramikos Meno centrą ir pastatė unikalią, 5 m ilgio malkinio degimo aukštakrosnę – Karmazinų Anagamą. Ši krosnis suteikė naujas galimybes kurti, ypatingomis estetinėmis ir technologinėmis savybėmis išsiskiriančius kūrinius.

Daugiau:
https://www.anagama.lt/
https://vilniausgalerija.lt/autorius/beatrice-keleriene/

10 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: