JAPONŲ TAPYBA SUMI-E: KARPIS IR DRAKONAS

Nauja prekė

JAPONŲ TAPYBA SUMI-E: KARPIS IR DRAKONAS

Smulkiau

Už šią prekę premijos taškai neskiriami.


5,00€

Apie prekę

JAPONŲ TAPYBA SUMI-E: KARPIS IR DRAKONAS

Sumi-e (jap. 墨絵„tušas ir paveikslas“) - tai monochrominė arba jai artima tapyba ant ryžių popieriaus švelniomis, vandeniu atskiestomis spalvomis. Du tūkstančius metų menanti technika atsirado Kinijoje, vėliau atkeliavo į Japoniją. Pagrindinės sumi-e ir kaligrafijos darbo priemonės, dar vadinamos „Keturiomis brangenybėmis“, liko nepakitusios iki šių dienų. Tai teptukas (jap. fude), tušo plytelė (jap. sumi), rankų darbo popierius (jap. washi), indas tušui trinti (jap. suzuri). Svarbiausia visų jų savybė – ypatingas jautrumas. 

Renginio metu susipažinsite su tradicinės japonų tapybos sumi-e principais, specialiomis tapymo priemonėmis, atliksite įvadinius pratimus bei praktiškai išbandysite drakonų tapymą ant specialaus ryžinio popieriaus. Taip pat, savo darbus papuošite raudonu japonišku antspaudu.

Renginio data: balandžio 25 d. (ketvirtadienį): 
Drakono sumi-e tapyba 11:30-12:30 ir 
Karpio sumi-e tapyba 13:00-14:00 val.
(nepamirškite pasirinkti norimą renginį iš 2 variantų)

Renginio trukmė: apie 1 val.
Renginio vieta:VDU Azijos savaitė 2024. V. Putvinskio g. 23, Kaunas (415 auditorija) 
Kaina: 5 Eur. (pasirinkite nemokamą atsiėmimą iš mūsų ir mes atsiųsime patvirtinimą)

2024-ieji pagal kinų zodiaką bus vieno galingiausių ir stipriausių Rytų kalendoriaus simbolių - drakono metai. Drakonai (japoniškai ryū arba tatsu) yra mistinės legendinės būtybės rytų mitologijoje ir folklore. Tai paslaptingas gyvūnas, kuris reguliuoja yin ir yang pusiausvyrą ir kinų mitologijoje yra suvokiamas kaip pirmapradžio Dao ženklas, pagrindinė dvasinė jėga, vienijanti visas tikrovės apraiškas. Rytuose drakonas yra stiprybės, vienybės, imperatoriškos galios, valdžios, taurumo, išminties, globos, sėkmės, išskirtinio talento simbolis. Dažnai jis vaizduojamas kaip viengalvis roplys smaila krokodilo galva ir nutįsusiais ūsais. (A. Andrijauskas Vaizduotės Erdvės: tradicinė kinų estetika ir menas, 2015 m.)

Pasak legendos, karpis (jap. Koi) yra viena stipriausių žuvų, kuri vienintelė iš visų sugeba užplaukti kriokliu aukštyn. Toks karpis tampa drakonu, kuris Japonijoje simbolizuoja derlingumą, stiprybę, sėkmę ir apsaugą. Taip pat, japoniškas karpis yra berniukų šventės simbolis.

Užsiėmimą ves Marija Šimanskaitė - daugelį metų besidominti Rytų kultūra, japonų sumi-e tapyba ir kaligrafija, kartu su mama dail. Dalia Dokšaite privačių Japonų kultūros namų Vilniuje įkūrėja ir japoniško sodo Sei Shin en prižiūrėtoja.

20 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: